Bill Ross Trophy 2016-2017

1 - Team Granit
SkipNorin, Arvid
Other playersIsraelsson, Rasmus
Köhn, Gustav
Köhn, Ludvig
CoachKöhn, Tommy
10 - Trondheim Curling Klubb
SkipWolan, Marcus
Other playersFagervoll, Brage
Øy, Eirik
Coach
11 - Sundbyberg CK
SkipWinge, Måns
Other playersBergens, Jonas
Fagerlind, Carl
Westerberg, Love
Coach
12 - Forfar Young Curlers (Boys)
SkipJoiner, Craig
Other playersMacDiarmid, Euan
Paterson, Craig
Wallace, Iain
MacDiarmid, Adam
CoachTaylor, Ian
2 - Team Brænden
SkipBrænden, Mathias
Other playersBirketveit, Ådne
Grasbakken-løkken, Jens
Nordhagen, Niclas
Coach
3 - Team Nygren
SkipNygren, Johan
Other playersBäck, Max
Degerfeldt, Anton
Hermansson, Emil
Wingfors, Fabian
CoachWåhlin, Jordan
4 - Team Haubjerg
SkipKristoffersen, Oliver
Other playersHaubjerg, Simon
Høhling Holtermann, Henrik
Kristoffersen, Oliver
Nissen-Bækdahl, Mads
Coach
5 - Team Engqvist
SkipEngqvist, Johan
Other playersBerglund, Albert
Engelholm, Simon
Jonsson, Albert
Olofsson, Simon
CoachEngelholm, Anders
6 - Lag Bjørnstad Oppdal Curlingklubb
SkipBjørnstad, Ingebrigt
Other playersBruseth, Martin
Dønheim, Martin
Hesby, Iver
Coach
7 - Team Åland
SkipLundberg, Melker
Other playersFellman, Jonas
Hanses, Hemming
Nordlund, Isak
Nordlund, Leonard
CoachSundqvist, Sunkan
8 - Eugen Innovation
SkipAhlberg, Robin
Other playersJärvensson, Johan
Shadman, Henrik
Veszelei, Ivar
CoachAhlberg, Lars
9 - Team Mattsson
SkipMattsson, Kevin
Other playersStenvall, Ture
Stener, Isak
Markusson, Emil
Coach
A1 - Panthera
SkipWranå, Isabella
Other playersDryburgh, Moa
Nilsson, Moa
Tjärnlund, Moa
Sjöberg, Fanny
deVal, Almida
CoachWåhlin, Gerry
A2 - Stabekk Curling Klubb
SkipRamsfjell, Maia
Other playersHalvorsen, Henriette
Hoem, Mathilde Haugland
Rønning, Martine Vollan
Nordbye, Mille
Coach
A3 - Team Moberg
SkipMoberg, Emma
Other playersLandelius, Emma
Ebbesson, Hilma
Smeds, Ida
Coach
A4 - Team Lander
SkipLander, Jasmin
Other playersMadsen, Alberte
Milvang-jensen, Katja
Milvang-jensen, Mie
Qvist, Gabriella
Coach
A5 - Team Thunman
SkipThunman, Rebecka
Other playersMårtensson, Linnea
Hornay, Wilma
Jonsson, Erika
Tegendal, Malin
Coach
B1 - Forfar Young Curlers(Girls)
SkipAl-Saffar, Layla
Other playersJoiner, Nicola
Whatley, Shannon
Maguire, Inca
CoachTaylor, Ian
B2 - Team Mesloe
SkipMesloe, Eirin
Other playersAune, Nina
Foss, Anne
Klefstad Holmen, Sara
CoachMesloe, Vegard
B3 - Team Englesson
SkipWestman, Therese
Other playersAltebro, Mikaela
Larsson, Maria
Vermelin, Tilde
Coach
B4 - Team Halse
SkipHalse, Mathilde
Other playersJalo, Caroline
Larsen, My Hollinger
Rasmussen, Nethe
CoachJørgensen, Asmus
B5 - Lag Fransson
SkipFransson, Cecilia
Other playersJonasson, Jenny
Pettersson, Tova
Svedberg, Linnéa
Wendel, Malin
CoachJonasson, Per

Registered teams

Following teams have registered but league management has not yet confirmed their registration.

1 - Team Mattsson
Skip
Other players
Coach
2 - Team Mattsson
SkipMattsson, Kevin
Other players
Coach